بی ام و و جنرال الکتریک ۸۱ میلیون دلار در حوزه پرینت سه بعدی سرمایه گذاری می کنند

۱۳۹۵ سه شنبه ۶ مهر در ساعت ۰۶:۰۰ ب.ظ

بی ام دبلیو و جنرال الکتریک، دو تولید تولید کننده بزرگ کالا، به تازگی ۸۱ میلیون دلار در استارتاپی به نام carbon که در زمینهپرینت سه بعدی فعالیت دارد، سرمایه گذاری کرده اند.

استارتاپ carbon به تازه گی با سرمایه گذاری ۸۱ میلیون دلاری کمپانی های بزرگی چون bmw ، ge و nikon ، مجموع منابع مالی خود را به سقف ۲۲۲ میلیون دلار رسانده است. این استارتاپ ادعا می کند که قادر است سرعت را در پرینترهای خود تا ۱۰۰ برابر نسبت به پرینترهای سه بعدی مرسوم افزایش دهد. این سرمایه گذاری های جدید در واقع ادامه راهی است که گوگل با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری آغاز کرده بود.
منابع مالی جدید در راستای اهداف کمپانی کربن که معطوف به گسترش تکنولوژی ۳d printing به نهادها و کمپانی های بیشتر و تغییر روند به کار گیری این تکنولوژی از تولید نمونه های اولیه به تولید انواع مختلفی از کالاهای کاربردی، استفاده خواهد کرد.
بی ام دبلیو قصد دارد تا پرینترهای ساخت کمپانی carbon را با عنوان m۱ در خط تولید خود به کار گیرد. بنا به اظهارات یکی از سخنگوهای کمپانی کربن، بی ام دبلیو در حال حاضر این پرنترها را با عنوان های مختلف مورد استفاده قرار می دهد، اما در فرایند تولید نقشی ندارند.
کمپانی کربن تکنولوژیپرینت سه بعدی خود را تولید با رابط مایع پیوسته یا clip نام گذاری کرده است. در این تکنولوژی، پرینتر اجسام جامد را با استفاده از محفظه های کوچکی که در آن ها پلاستیک به صورت مایع قرارا داده شده است، خلق می کنند. این تکنولوژی در واقع گذر از روش قدیمی استریولیتوگرافی است که با استفاده از اشعه لیزر پلاستیک مایع را به اشکال جامد تبدیل می کرد.

دکتر جوزف دسیمون مدیرعامل و یکی از بنیان گذاران این کمپانی همچنین استاد شیمی دانشگاه کرولینا شمالی در chapel hill، عنوان کرد که کمپانی کربن به دنبال تولید محصول نهایی در روند تغییر سرعت صنعت امروز ...

اخطار
خیر
بله